Aplikace, které pravidelně používám
Google mapy, Při mých cestách se bez mapy neobejdu, a musím přiznat , že fanouškem papírových map přes půlku auta (přestože se při větru postarají o pořádnou zkoušku nervů) nejsem. Proč taky? Žijeme v 21. stol. je to zadarmo, dají se stáhnout i dopředu pokud vím, že nebudu na internetu a hlavně GPS mi ukáže kde přesně jsem. Navíc fungují jako navigace ať už jedu autem, pěšky na kole nebo MHD. Možná používáte jiné mapy, ale já mám rád tu propojenost Google.
Pocket. Hodí se zejména, jestliže nemám ideální nebo trvalé připojení na internet. Když se mi líbí nějaký článek, který bych si rád přečetli později a teď na něj nemám čas, jednoduše si ho hodítm do Pocketu a přečtu později i když budu offline . Můžu ho okleštit o obrázky a reklamy. O pokud chci aplikace mi ho sama přečte, když například jedu v autě.
Wallet. Peněženka, kam si zaznamenávám příjmy a výdaje. Jednoduchá, graficky skvěle zpracována. Můžu nastavit několik různých účtu, pravidelné výdaje, půjčky i s úroky. Peněžní toky jsou přehledně rozděleny podle data, místa i způsobu platby či příjmu. V grafech krásně vidím, jakou část mých výdajů tvoří domácnost, doprava, oblečení nebo návštěva kina. Jestliže nemáte přehled o pohybu svych financí,jak si můžete myslet, že budete bohatí?
Sleep . Chytrý budík ,který monitoruje váš spánek a zanamenává vaše spánkové cykly. Než jdete spát , nastavíte nejpozdější čas kdy chcete být probuzeni. A aplikace podle vaší spankové aktivity vás probudí v lehčí fázi spánku, Někdy je to sice i o půl hodiny dřív, něž byste chtěli vstávat, ale protože ste se zrovna nacházeli v lehčí fázi spánku, připadáte si svěžejší. Krásný případ toho, kdy méně znamená více repstive proč je lepší spát 6 hodin než 6 a půl. U mě funguje dokonale a je jedno jestli spím 8 hodin nebo si jen dávám šlofíka před noční směnou. Aplikace umí nahrávat vaše chrápání i to jestli mluvíte ze spání.
Evernote. Poznámkový blog, který ukládá obrázky, pdf i audio zprávy. Dokáže skvěle vyhledavat i uvnitř pdf a obrázků. Jsou lidé kteří tam mají tisíce poznámek, fotek a souborů přehledně uložených a zalohovanych. Já sám ho využívám jen z cca 5 % protože toho umí opravdu hodně. Na internetu je spousta návodu jak Evernote využívat efektivně.
Adobe Reader, Kindle,Play books, Publero a ostatní nástroje pro čtení knih a časopisů. . Doporučuji mít účet jak na Googlu, tak na Amazonu, protože ceny některých knih se liší i o deset procent.
Feedly nebo Rss čtečku. Jestli ještě stále své oblíbené stránky zadáváte do vyhledávače, zasekli ste se v minulém tisíciletí. Znam lidi, kteří dokonce ani nepoužívají funkci oblíbené stránky a odkazy. Jestliže chcete číst jen to co vás opravdu zajímá, uložte si své užitečné stránky do Feedly a nemusíte se nechat rozptylovat prostředím internetu. Pokud vyjde na nějakém webu nový článek, automaticky se vám objeví ve vaší čtečce a nic vám neunikne. Jsou čtečky, které propojí i stránky ze sociálních sítí, ale já je záměrně nepoužívám